Profil FB stacji diagnostycznej w Warszawie E-mail stacji kontroli pojazdów w Warszawie

Stacja kontroli pojazdów Warszawa Wola - dojazd z Mokotowa

Aby dotrzeć z Mokotowa do SKP Diag-Mot-Serwis należy kierować się w kierunku północnym, głównymi drogami Warszawy. Do naszej stacji diagnostycznej na ulicy Ostroroga można dojechać Aleją Solidarności, a później Aleją Jana Pawła II do ulicy Powązkowskiej. Potem wystarczy skręcić w lewo w Tatarską, która doprowadzi nas prosto do ulicy Ostroroga, gdzie mieści się stacja kontroli pojazdów (SKP) Diag-Mot-Serwis.

Dojazd z Mokotowa do stacji diagnostycznej Diag-Mot-Serwis

Mieszkańcy Warszawy-Mokotowa z zachodniej części dzielnicy (Służewiec, Wyględów), mogą dotrzeć do naszej stacji kontroli pojazdów ulicą Żwirki i Wigury, a następnie Raszyńską i Towarową w kierunku Muzeum Powstania Warszawskiego. Później wystarczy skręcić w lewo w ulicę Leszno lub w Wolską, a z nich w Młynarską. Ta ulica doprowadzi nas do Ostroroga i do SKP (stacji kontroli pojazdów) Diag-Mot-Serwis. Nasza stacja diagnostyczna jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 7-20 oraz w sobotę od 8 do 15.

Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów Warszawa Wola / dojazd z Mokotowa

Dojazd z Mokotowa do stacji kontroli pojazdów Diag-Mot-Serwis nie jest trudny dla mieszkańców Warszawy. Z zachodniej części dzielnicy Warszawy-Mokotowa (Służewiec, Wyględów) można dojechać do nas najpierw ulicą Żwirki i Wigury, a następnie Raszyńską i Towarową w kierunku Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie należy skręcić w lewo w ulicę Leszno lub w Wolską, po czym wjechać na ulicę Młynarską, która doprowadzi do ulicy Ostroroga i do naszej stacji kontroli pojazdów (SKP) Diag-Mot-Serwis. Ważne, aby zapamiętać, że chcąc dojechać do nas z Mokotowa, należy kierować się w kierunku północnym, głównymi drogami Warszawy. Można dojechać również Aleją Solidarności, a następnie Aleją Jana Pawła II do ulicy Powązkowskiej, gdzie wystarczy skręcić w lewo w ulicę Tatarską, która doprowadzi prosto do ulicy Ostroroga do naszej stacji kontroli pojazdów (SKP) Diag-Mot-Serwis. Nasza stacja diagnostyczna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7-20 oraz w sobotę od 8 do 15. Zapraszamy do nas!

Czym zajmuje się Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów (SKP) Diag-Mot-Serwis Warszawa Wola / dojazd z Mokotowa.

Wszystkie badania techniczne pojazdów przeprowadzane są na podstawowych lub okręgowych stacjach kontroli samochodów. Na podstawowych stacjach kontroli diagnozuje się stan techniczny pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t., samochody oraz motocykle, skutery i motorowery. Duże pojazdy ponad 3,5 t.sprawdzane są w okręgowych stacjach kontroli. Nasza Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów (SKP) Diag-Mot-Serwis warszawa Wola zajmuje się kontrolą aut pod kątem zgodności z obowiązującymi normami bezpieczeństwa i zgodności z prawem. Nasi certyfikowani technicy sprawdzają samochody, aby upewnić się, że spełniają one wszystkie wymagania. Nasza stacja kontroli pojazdów (SKP) Diag-Mot-Serwis Warszawa Wola pomaga utrzymać bezpieczeństwo na drogach, upewniając się, że wszystkie kontrolowane przez nas samochody, spełniają podstawowe standardy bezpieczeństwa. Jeśli posiadasz samochód, ważne jest, aby dbać o jego utrzymanie i oddawać go do regularnych przeglądów. W ten sposób przyczyniasz się do tego, że drogi są bezpieczne dla wszystkich. Przegląd pojazdu może obejmować kontrolę mechaniczną, sprawdzenie dokumentacji auta oraz badanie emisji spalin. Badanie techniczne pojazdu musi być wykonane raz w roku. Jest ono obowiązkowe. W przypadku badań technicznych pojazdów nie obowiązuje rejonizacja i dzięki temu badanie kontrolne może być przeprowadzone w wybranej przez siebie stacji kontroli aut. Zapraszamy do (SKP) Diag-Mot-Serwis Warszawa Wola.

Przygotowanie pojazdu do obowiązkowego przeglądu technicznego

Okresowe badanie techniczne pojazdu polega na kontroli prawidłowości działania i funkcjonowania wszystkich ważnych elementów konstrukcyjnych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w czasie jazdy. Przygotowanie pojazdu do kontroli to proces, który należy dokładnie przeprowadzić, aby uniknąć wszelkich problemów. Diagnosta w stacji kontroli ocenia stan działania układu hamulcowego, oświetlenia, działania zawieszenia i innych ważnych układów auta. Stosując się do tych prostych kroków, przygotowanie pojazdu do kontroli nie sprawi problemów żadnemu kierowcy. Zapraszamy do naszej stacji kontroli pojazdów Diag-Mot-Serwis Warszawa Wola.

Co zrobić, gdy samochód nie przejdzie przeglądu? 

Jeśli samochód nie przejdzie pomyślnie kontroli, właściciel auta otrzymuje listę usterek, które muszą być usunięte, zanim samochód będzie mógł być przyprowadzony na kolejną kontrolę. Właściciele pojazdów, których auta nie przejdą kontroli technicznej, będą musieli dokonać niezbędnych napraw lub wymiany zużytych części w terminie 14 dni. Koszt ponownego sprawdzenia to 20 zł. 

Jeśli przyjedziemy po tym terminie to obowiązuje normalna opłata 99 zł.

Zapraszamy do naszej stacji kontroli pojazdów (SKP) Diag-Mot-Serwis Warszawa Wola!

Czy nowe pojazdy też muszą przejść badania techniczne raz w roku?

Do pojazdów, które muszą przejść badania techniczne raz w roku pomimo tego, że są nowe, zaliczamy następujące rodzaje nowych pojazdów:

  • Taksówki osobowe (Taxi)
  • samochody konstrukcyjne, wykorzystywane do zarobkowego transportu ludzi (przystosowane do przewozu osób w ilości 5-9)
  • pojazdy zbudowane samodzielnie (pojazdy typu "SAM")
  • wszystkie pojazdy uprzywilejowane
  • pojazdy do nauki jazdy i egzaminowana do prawa jazdy
  • wszystkie pojazdy służące do przewozu towarów niebezpiecznych
  • pojazdy mające instalacje gazowa LPG lub CNG
  • wszystkie pojazdy podejrzane o zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • pojazdy podejrzane o naruszenie obowiązujących wymagań ochrony środowiska
  • pojazdy, które wzięły udział w kolizji drogowej.

Kiedy pojazd o masie nieprzekraczającej 3,5 tony musi przejść przegląd techniczny w stacji okręgowej?

W wyjątkowych sytuacjach pojazdy nieprzekraczające 3,5 tony muszą być poddane obowiązkowej kontroli techniczny w stacji okręgowej. Do takich pojazdów należą: samochody po wypadku, pojazdy służące do przewozu niebezpiecznych materiałów, wszystkie pojazdy, które przeszły zmiany konstrukcyjne. 

Stacja kontroli pojazdów na Ostroroga jest otwarta przez 6 dni w tygodniu
Od poniedziałku do piątku

7:00 - 20:00

Sobota

8:00 - 15:00

Kontakt

Formularz kontaktowy - STACJA KONTROLI POJAZDÓW WOLA - DIAG-MOT

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe

PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW WX/149 NA WOLI

Ostroroga 20A
01-163 Warszawa Wola

Telefon: 22 631 03 66
Telefon komórkowy: 790 348 790
E-mail: stacjakontroli149@wp.pl

W DIAG-MOT-SERWIS na warszawskiej Woli nie musicie Państwo stać w kolejkach. Zaplanuj badanie techniczne w odpowiadającej Tobie porze dnia, dzięki długim godzinom pracy Stacji Kontroli. Wykonujemy kompleksowe badania techniczne wszystkich pojazdów do 3,5 t tak z Warszawy jak i z terenu całego kraju. Dokonujemy także tzw pierwszych badań pojazdów sprowadzonych z zagranicy jak również wszelkich pojazdów zasilanych gazem.

 

Zapraszamy również do naszej stacji kontroli pojazdów Diag-Mot-Serwis na ul. Bieżuńskiej 2a w Warszawie.

Lokalizacja