Profil FB stacji diagnostycznej w Warszawie E-mail stacji kontroli pojazdów w Warszawie

teaserbox 24150447Wielu klientów doceniło już zakres usług oferowanych przez DIAG-MOT-SERWIS. Powierzając nam swój samochód, macie Państwo pewność, że dzięki zapleczu technicznemu i doświadczonym diagnostom, poradzimy sobie z usterkami i problemami każdego auta. W ofercie świadczonych przez nas usług, klienci z Warszawy i okolic, poza mechaniką ogólną i diagnostyką komputerową samochodu, znajdą również kompleksowe przeglądy techniczne.

Wszystkie pojazdy do 3,5 t poruszające się po drogach muszą być okresowo poddawane przeglądom technicznym. Brak przeglądu może skutkować zatrzymaniem przez policję dowodu rejestracyjnego. W niektórych sytuacjach, możliwe jest również odholowanie samochodu na parking policyjny. Nieprzyjemny w skutkach może okazać się również brak przeglądu w przypadku kolizji bądź wypadku – według obowiązujących w kraju przepisów, ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania.

Jak często należy wykonywać przeglądy techniczne?

W przypadku zakupu nowego auta, pierwszy przegląd techniczny wymagany jest dopiero po trzech latach od daty pierwszej rejestracji pojazdu. Następny przegląd wykonywany jest po dwóch latach, a kolejne - co rok. Niektórzy, zgodnie z powszechną opinią diagnostów, że warto sprawdzić samochód przed zakupem, decydują się na przegląd samochodu nim zdecydują się na kupno.

Niezależnie od daty ostatniego przeglądu, samochody do 3,5 t sprowadzone do kraju i wyrejestrowane za granicą, w celu ponownej rejestracji muszą przejść rozszerzony przegląd. Jeśli sprowadzony samochód nie był wyrejestrowany w kraju pochodzenia, to przeprowadzanie badania technicznego w Polsce nie jest wymagane. Pierwszy przegląd należy wykonać po roku od daty ostatniego przeglądu.

W taksówkach, samochodach służących do nauki jazdy oraz w pojazdach z instalacją LPG do 3,5 tony dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, przeglądy techniczne (wraz ze sprawdzeniem szczelności instalacji gazowej) wykonywane są od początku regularnie co rok.

W sytuacji gdy mamy do czynienia ze starszym samochodem, sprawdzeniu warto poddać stan techniczny również pomiędzy wymaganymi terminami badań. W opinii fachowców, w przypadku zakupu starszego auta, również warto wykonać przegląd samochodu przed jego kupnem.

Motocykle podlegają badaniom technicznym tak jak każdy inny pojazd poruszający się po drogach publicznych. W przypadku przeglądów motocykli obowiązują te same wytyczne co w przypadku samochodów, zarówno przy pierwszym jak i kolejnych przeglądach. Niekiedy motocykliści w celu zasięgnięcia opinii fachowca, decydują się, podobnie jak kierowcy aut, na wykonanie przeglądu przed kupnem jednośladu.

Przegląd auta przez zakupem

Na sprawdzenie auta przed kupnem decyduje się coraz więcej posiadaczy czterech kółek. Przegląd wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy oraz fachowego oka, szczególnie gdy auto jest używane. Dzięki fachowej inspekcji możemy być spokojni i pewni, że stan techniczny pojazdu nie zaskoczy nas w trakcie użytkowania. DIAG-MOT-SERWIS wykona dla Państwa usługę przeglądu technicznego przed zakupem samochodu. Szczegółowo sprawdzimy stan auta, a Państwo, znając wszelkie jego wady i zalety, będziecie mogli na spokojnie zastanowić się czy na pewno nadal jesteście zainteresowani kupnem.

Gdzie wykonać przegląd?

Zgodnie z obowiązującymi w kraju przepisami, miejscem kontroli musi być licencjonowana stacja. DIAG-MOT-SERWIS posiada nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz niezbędne licencje, atesty i certyfikaty, które czynią nasz serwis licencjonowaną Podstawową Stacją Kontroli Pojazdów. Na warszawskim rynku działamy już ponad dwie dekady, co czyni z nas firmę rzetelną, solidną i doświadczoną. Dogodne położenie w centrum Warszawy dodatkowo sprawia, że na nasze usługi postawiło już wielu klientów, w opinii których świadczymy usługi na najwyższym poziomie.
Przegląd techniczny pojazdów do 3,5 tony oraz motocykli, w DIAG-MOT-SERWIS to:

  • sprawdzenie oświetlenia
  • kontrola ogumienia
  • dokładne sprawdzenie szyb oraz karoserii (w tym także nadwozia auta)
  • test hamulców – sprawdzimy je na specjalnie do tego przeznaczonym stanowisku
  • sprawdzenie amortyzatorów
  • kontrola luzów w elementach zawieszenia i układzie kierowniczym

Dla naszych klientów z Warszawy i okolic świadczymy usługi przeglądów technicznych wszystkich pojazdów do 3,5 tony, aut wyposażonych w instalację gazową oraz samochodów po raz pierwszy rejestrowanych w kraju.

Dobrze wykonany przegląd gwarancją bezpieczeństwa

Od pozytywnego przejścia badania technicznego uzależnione jest dopuszczenie samochodu lub motocykla do ruchu. W opinii profesjonalnych diagnostów, dobry stan techniczny samochodu to również podstawa bezpieczeństwa swojego, pasażerów i innych użytkowników ruchu drogowego.

Kontakt

Formularz kontaktowy - STACJA KONTROLI POJAZDÓW WOLA - DIAG-MOT

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami

Dane kontaktowe

PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW WX/149 NA WOLI

Ostroroga 20A
01-163 Warszawa Wola

Telefon: 22 631 03 66
Telefon komórkowy: 790 348 790
E-mail: stacjakontroli149@wp.pl

W DIAG-MOT-SERWIS na warszawskiej Woli nie musicie Państwo stać w kolejkach. Zaplanuj badanie techniczne w odpowiadającej Tobie porze dnia, dzięki długim godzinom pracy Stacji Kontroli. Wykonujemy kompleksowe badania techniczne wszystkich pojazdów do 3,5 t tak z Warszawy jak i z terenu całego kraju. Dokonujemy także tzw pierwszych badań pojazdów sprowadzonych z zagranicy jak również wszelkich pojazdów zasilanych gazem.

 

Zapraszamy również do naszej stacji kontroli pojazdów Diag-Mot-Serwis na ul. Bieżuńskiej 2a w Warszawie.

Lokalizacja